Noviny

Bejvávalo.cz

Rok 1913: Zápas Gustava Frištenského před 4000 nadšených diváků
Silák a zápasník Gustav Frištenský je legendou dodnes, o čem ostatně svědčí i účast jeho bratra Varela Frištenského v jedné z oblíbených her Járy Cimrmana. Článek z roku 1913 vás seznámí s průběhem amerického turné, na které se tehdy Gustav Frištenský vydal.

Zápasy Gustava Frištenského.

Gustav Frištenský zápasil pod řízením svého managera Curleyho v Bostone v Mechanics Building minulou středu a k zápasu dostavilo se na 4,000 diváků.

Gustav Frištenský vystoupil proti zápasníku Lenhartovi, jenž má dobré jméno mezi zápasníky a je mnohdy nebezpečným soupeřem. Frištenský porazil jej dvakrát za sebou, poprvé v 15 minutách a podruhé v 9 minutách. Úžasně rychlé a mrštné obraty a chvaty Frištenského uvedly diváky často v nadšení. Byl to první vážný zápas Gust. Frištenského v Americe a manager Curley, jak sdělují N. Y. Listy, teprve po tomto zápase poznal, jak znamenitých úspěchů si bude moci Frištenský dobýti postupem času v Americe. Vyslovil svoji spokojenost nepokrytě a blahopřál našemu krajanu vřele k tak skvělému úspěchu. Manager Curley vyjednal zatím s managerem ruského kozáka Mamutova zápas pro čtvrtek dne 4. prosince. Tento velmi zajímavý zápas bude se konat v Národní Budově na 73. ulici ve velkém sále.

Původní zdroj historického článku:
Osvěta americká - 1913, autor neuveden.


Hanácké noviny 10/2019


 


Deník 26.10.2017

Strongman Tkadlčík otevřel v Přerově unikátní Chrám síly


Týden.cz 6.4.2017

Před 60 lety zemřel legendární zápasník Gustav Frištenský

Legendární a obdivovaný zápasník Gustav Frištenský prožil většinu života s manželkou Miroslavou v Litovli.

Před 60 lety, 6. dubna 1957, zemřel v 77 letech legendární a obdivovaný zápasník Gustav Frištenský. Nejlepší český zápasník dokázal mnohé. Profesionalizoval se v dobách amatérského sportu, v bezmála padesáti letech vybojoval titul mistra Evropy v řeckořímském stylu a výjimečnou formu si dokázal udržet až do pozdního věku. Sportovec tělem i duší byl i příkladným občanem a podle vzpomínek známých "dobrák od kosti".


Hanácké noviny září 2016


 

Olomoucký den 30.10.2015


 

Pivo Litovel píše

 

 

 

 

  

 

 

   


 

Olomoucko


Region Opavsko 7.1.2014


Svoboda, víkendová příloha 3.5.1997


Naše Haná 1945