29. ročník memoriálu Gustava Frištenského

Další 29. ročník memoriálu Gustava Frištenského se uskutečnil 15. října 2016 v Sokolovně TJ Sokola I – Skálovo nám. č.4. Prostějov  796 01. 

Blížší informace na: Rozpis 2016

Zápasnický Memoriál Gustava Frištenského byl opět přehlídkou mládí

Prostějov – V prostějovské sokolovně na Skálově náměstí uspořádalo vedení zápasnického oddílu Tělocvičné jednoty Sokol I Prostějov již devětadvacátý ročník Memoriálu Gustava Frištenského v zápase řecko-římském. Pořadatelé připravili soutěže pro mladé zápasníky ročníků narození 2001 až 2010, zápasilo se na dvou žíněnkách.

Do Prostějova přijela stovka mladíků z dvanácti oddílů, nejvíc, 15, bylo z TJ Sokol Čechovice, o jednoho méně z TJ Sokol I Prostějov. Pořadatelé dostali za organizaci akce jedničku z úst přítomných českých a slovenských trenérů i zástupců Českého svazu zápasu. Řadu dobrých umístění si zasloužili i mladí zápasníci z Prostějovska.

Z pořádající TJ Sokol I Prostějov si vybojovali mezi soupeři z oddílových přípravek C ve svých váhových kategoriích Richard Zbořil 4. a Vít Kolář 5. místo, mezi soupeři z oddílových přípravek B ve svých váhových kategoriích David Ščuglík se Sebestianem Výmolou 4. místa a Ema Pelikánová 5. a mezi soupeři z oddílových přípravek A ve svých váhových kategoriích

Pavel Kolář 6. místo, Václav Šemický 5. místo, Martin Svoboda, Michal Vychodil, Mikuláš Výmola a Adam Lajčík 3. místa a Jakub Kočí 1. místo. Lajčík, na loňském Memoriálu G, F. vyhlášený nejtechničtějším zápasníkem, podlehl letos slovenskému soupeři. Mezi soupeři žákovské kategorie si zasloužil ve své váhové kategorii Vít Doležel 1. místo.

Mladí borci TJ Sokol Čechovice startovali ve všech věkových kategoriích a nasbírali deset medailí, tři zlaté, čtyři stříbrné a tři bronzové a stali se tak na XXIX ročníku Memoriálu Gustava Frištenského nejúspěšnějšími.

Pro zlaté medaile mezi jednotlivci si suverénním způsobem došli Jakub i Matěj Vrbovi a David Pospíšil, stříbro vybojovali Ivo Mynařík, Blue James Forrest, Alois Kejík a Vsevolod Sakal, bronzové medaile vyválčili Lukáš Vávra, Václav Sedlák a David Šindelář.

Zbylá pětice Čechovických, Sofie Šindelářová, Šimon Florián, Ondřej Sekanina, Šimon Polena a Jiří Zatloukal na stupně vítězů sice nedosáhla, ale svými výkony určitě nezklamala.

V hodnocení družstev zápasníků z oddílových přípravek A zvítězilo družstvo TJ Sokol I Prostějov před TJ Sokol Čechovice, z oddílových přípravek C byli nejúspěšnější Čechovičtí.

V hodnocení družstev zápasníků oddílových přípravek A, B a C) zvítězila TJ Sokol Hodonín (1037 bodů) před TJ Sokol Čechovice (92), TJ Sokol I Prostějov (91) atd.

V celkovém hodnocení družstev zúčastněných na XXIX. Ročníku Memoriálu Gustava Frištenského, tedy zápasníků z oddílových přípravek A, B, C i kategorie žáků, zvítězila TJ Sokol Čechovice před TJ Sokol Hodonín, TJ Sokol I Prostějov atd.

Vlastimil Kadlec
Zdroj: http://prostejovsky.denik.cz/ostatni_region/zapasnicky-memorial-gustava-fristenskeho-byl-opet-prehlidkou-mladi-20161018.html