Ocenění představitelů zápasnického oddílu TJ Sokol I Prostějov

V Praze byli oceněni i představitelé zápasnického oddílu TJ Sokol I Prostějov

 VLASTIMIL KADLEC

Praha, Prostějov – V pražském kongresovém centru byli u příležitosti oslavy 120 roků organizovaného zápasu v naší zemi, když záštitu převzala Česká unie sportu a předseda Českého olympijského výboru, oceněny i dvě osobnosti oddílu Tělocvičné jednoty Sokol I.

Prostějov. Z rukou předsedy Svazu zápasu České republiky Belo Svitka a herce i bývalého zápasníka Zdeňka Srstky, a také při přítomnosti předsedy oddílu TJ Sokol I Prostějov Zdeňka Petržely i Zdeny Frištenské, převzali Jindřich Hejčík Čestné uznání I. stupně „Zasloužilý trenér“ a Emil Mackuliak Čestné uznání I. stupně „Zasloužilý rozhodčí“. Tleskalo se i mnoha dalším oceněným trenérům, rozhodčím a zápasníkům, nositelům olympijských medailí a medailistům ze světových a evropských mistrovství, například Bohouši Kubátovi, Miroslavu Janotovi, Josefu Krystovi i dalším.

Potlesk přítomných ve stoje si zasloužil Zasloužilý mistr sportu Vítězslav Mácha, olympijský vítěz a držitel celé řady velmi cenných titulů v zápase řecko-římském. „Zdravím srdečně všechny přítomné,“ řekl Mácha. „Chci připomenout význam olympijských her pro celý svět, na kterých si sportovci všech zemí podávají ruce a přejí si světový mír. Sám se doma věnuji holubům, kteří jej přinášejí. A moc děkuji všem svým trenérům, kteří mě vychovávali!“

Hosty, na dvě stovky pozvaných zástupců oddílů z České republiky a Slovenska, provázel večerem ve velmi pěkné atmosféře sportovní komentátor České televize Petr Kubásek.