5. ročník Silácká Litovel

   Přes čtyři desítky silných mužů v sobotu 30. března 2012 zavítaly do Litovle, kde se konala  sportovní  soutěž Silácká Litovel, tentokrát na počest pětapadesátého  výročí úmrtí zápasníka Gustava Frištenského.

   Soutěž čtyřčlenných siláckých družstev  nemá v České republice v tomto pojetí obdoby. Soutěžní disciplíny byly zaměřeny nejen na sílu, ale i obratnost, mrštnost a pohotovost. Muži se utkali například ve shybech na hrazdě, bench pressu  na rovné lavici, skoku dalekém, bicepsovém zdvihu, přenášení dvou čtyřicetikilogramových kanystrů současně či v hodu medicinbalem.

   Siláky sledoval také Jan Stoklasa z Pohoří na Písecku, který na minulých ročnících soutěžil. Letos Jan Stoklasa divákům předváděl, jak holýma rukama obývá dvaceticentimetrové hřebíky a naráz přetrhne balíček hracích karet. „Dvakrát týdně běhám pět kilometrů, jednou týdně mám trénink zaměřený na sprinty, skoky a šplh a jednou týdně se věnuji  boxu. Dělám také takzvaný olympijský šplh na laně do výšky osmi metrů jen z použití rukou. Obvykle to zvládám za třináct vteřin“, hodnotí své tréninkové aktivity Jan Stoklasa.

   Zdeněk Lžičař z Uničova (62 let) se Silácké Litovle zúčastnil jako rozhodčí. „Letos poprvé nezávodím, nepodařilo se mi sehnat  soutěžní družstvo. Mrzí mě to, rád bych si soutěžní disciplíny vyzkoušel“. Zdeněk Lžičař chodí pravidelně třikrát týdně cvičit do posilovny. „ Pořád mě to baví. Dělám to hlavně pro zdraví, dobrý pocit a pro to, abych se udržoval ve formě,“ dodává.

Silácká Litovel 5.1

Silácká Litovel 5.2

Silácká Litovel 5.3

Silácká Litovel 5.4

Silácká Litovel 5.5

Silácká Litovel 5.6

Silácká Litovel 5.7

Silácká Litovel 5.8

Silácká Litovel 5.10 Silácká Litovel 5.9

Silácká Litovel 5.11

Silácká Litovel 5.12

Silácká Litovel 5.13