Týdenní sportovní soustředění pro děti 18. – 22. července 2022

Týdenní sportovní soustředění pro děti

18. – 22. července 2022

Akci finančně a materiálně podpořili:

 

-----------------------------------------------------------------------

Pondělí 18. 7.  2022  - voda

Sešli jsme se ráno v muzeu v Litovli. Zde jsme si v dílně rozdali památeční poznámkové bloky, do nichž si každý poctivě zaznamenával své celotýdenní aktivity. Individuálně si kreativně každý vyzdobil své nové sportovní triko, vyrobili jsme táborovou vlajku a přesunuli se na loděnici. Zde po základní instruktáži jsme si vyzkoušeli veslování na prkně i na lodi po Moravě. Skákání na velké trampolíně či vodní hrátky nám zpříjemnili čekání na oběd. Následoval přesun na koupaliště – biotop. Nádherné slunečné počasí přispělo k tomu, že se nikomu nechtělo v 16:00 domů.

Úterý 19.7. - cyklistika

8:00 jsme všichni odjížděli na svém kole po nové cyklostezce do Uničova (10km). Zde nás na náměstí očekávali příslušníci městské policie, kteří dětem nejen zpřístupnili své auto, ale ukázali i řadu pomůcek (oka na odchytávání zatoulaných psů, policejní náramky…..). Po dobré zmrzlině jsme přejeli na pískovnu v Želechovicích, okoupali se a v 16:00 hodin jsme opět byli v Litovli.


Středa 20.7. - turistika

Dnešní den začal už v 7 hodin na vlakovém nádraží. Zde jsme naložili věci do auta a jenom na lehko, s baťůžkem na zádech se vypravili do Losin. Po asi hodinové jízdě vlakem jsme si na wortkoutovém hřišti protáhli své ztuhlé údy, občerstvili se a šli na prohlídku zámku Velké Losiny. V ruční papírně si každý vyrobil kvalitní papír s vodotiskem, poobědvali jsme a vlakem se přesunuly zpět do Litovle. Odtud jsme se osobními auty přesunuli do Bílska, kde nás čekalo stavění stanů. Tento den měla Viky narozeniny, tak maminka upekla pro každého nádherné barevné dortíčky a my dospěláci dodali dětské šáňo – no, paráda (jo, taky bych chtěla mít tolik let). Na večerní táborák však bylo potřeba nanosit dříví z lesa. Zapojili se všichni, každý nějaký suchárek z lesa donesl, trenér Tonda hrál pěkně na kytaru, nikomu se nechtělo jít spát, i když jsme byli unaveni.

 

Čtvrtek 21.7. - zápas

Ranní rozcvička všechny nastartovala do nového dne. Po snídani trénink zápasu na hřišti, svačinka, další fáze tréninku. Poobědový „gaučink“ přišel všem vhod. Odpolední sportovní aktivity, chutná večeře, táborák, opékání špekáčků a trampské písničky ukončovali dnešní, skutečně letní den plný pohybu a sluníčka. A noční dobrodružná hra spojena s řadou úkolů a luštěním tajenky byla závěrečnou čtvrteční tečkou.

Pátek 22.7 - zápas

Páteční dopoledne jsme prožili na hřišti, trénink zápasu, plážová přehazovaná a sportovní soutěže vyplnili dopolední čas. Po obědě jsme zrušili tábor, sbalili stany, uklidili a zhodnotili týdenní pobyt. Ocenili „deníčky“, děti obdrželi diplom za to, v čem v tomto týdenním soustředění vynikali a po druhé hodině odpoledne se už s rodiči dělili o své zážitky.

Zapsala: Zdenka Frištenská, zástupce vedoucí tábora 

-----------------------------------------------------------------------

propizice: 

Cena: 1.700,- Kč, č.ú.: 268517131/0300 (do 8.7.2022)

Obsahuje: uvedený program, ped. a sport. dozor, dopravu, vstupy, stravu.

Nezahrnuje: kapesné

Sebou během týdne: vhodné oblečení dle denních sport. aktivit a počasí, pláštěnka, pití, spacák, stan, náhradní oblečení a obutí, ručník, ešus, lžíce, hrnek, švihadlo

Pozn.: akce se koná za každého počasí, pouze v př. deště je varianta „pod střechou“

 Pořádá:

Spolek Gustava Frištenského

Ul.G.Frištenského 955

784 01  Litovel

Tel.: 725 074 918, 724 254 662

Mail: fristenska@centrum.cz

www.gustavfristensky.cz

Akci finančně a materiálně podpořili:

 

vedoucí tábora: ing. Kateřina Kusá

zástupce vedoucího tábora: Mgr. Zdenka Frištenská

trenér: Mgr. Antonín Tomiga + František Tomiga

asistenti: Iveta Drábková, Jan Petružela, Dana Jiráková, Irena Douchová