Ukaž, že jsi silný jak Frištenský

Ukaž, že jsi silný jak Frištenský

neděle 11. září | 10:00–18:00 | Korunní pevnůstka Olomouc, Třída 17. listopadu 7, 779 00 Olomouc

Zábavně sportovní akce k poctě slavného prvorepublikového zápasníka Gustava Frištenského. Návštěvníci se zapojiLI do sportovních soutěží v netradičních disciplinách. Připraveny byly i ukázky zápasů různých silových a bojových umění z olomouckých oddílů. Program zpestřily simulátory na změření síly, které si mohl vyzkoušet každý. Nechybělo vystoupení silných borců, doprovodný program a dobré jídlo.

Patronkou akce je Zdenka Frištenská, praneteř Gustava Frištenského.
„Chceme připomenout významnou osobnost Gustava Frištenského, který během své 40leté kariéry na poli amatérském i profesionálním získal v řeckořímském zápasu 10 000 vítězství. V padesáti letech se stal profesionálním mistrem Evropy. Tento zápasník, ceněný také pro své vysoké mravní hodnoty, projevil hrdinství za nacistické okupace, kdy pomáhal perzekvovaným rodinám, za což byl vězněn. Velkou část svého života prožil v Litovli, kde byla zpřístupněna expozice o jeho životě. Gustav Frištenský byl velmi oblíbený nejen díky svým skvělým sportovním výkonům, ale také pro svou šlechetnost a vlastenectví.“
Akci pořádal spolek Muzeum Olomoucké pevnosti ve spolupráci s TJ Sokol Olomouc. Konalo se v rámci Dnů evropského dědictví, vstup byl zdarma.

www.pevnostolomouc.cz

www.facebook.com

fotky z akce


Fotogalerie neobsahuje žádnou fotku.