TÝDENNÍ SPORTOVNÍ SOUSTŘEDĚNÍ 23-27.8.2021

Týdenní sportovní soustředění SGF

kompetní a více fotografií si můžete stáhnout ZDE

23. –  27. 8. 2021

 Po – rafty

Ráno jsme se z Litovle přesunuli vlakem do Moravičan. Zde jsme se nastrojili do záchranných vest a nasedli na rafty. Zajímavý sjezd řeky Moravy byl doplněn občasným přenášením lodí, vyhýbáním spadlých stromů apod. Každý „vodák“ cestou sesbíral pár kamínků – na úterní tvoření a o půl čtvrté jsme dojeli nezmoklí a nepromočení do cíle k loděnici v Litovli.


Út – kola

Úterní den jsme začali v 8 hodin v muzeu Litovel malováním kamínků, jež jsme cestou v průběhu celého týdne pokládali na různá navštívená místa, každý kde chtěl. Takže námi namalované putovní moravské kamínky se mohou časem objevit v rozličných koutech naší republiky. V 9 hodin nasedáme na kola a rychlejší cyklistická skupina jede po cyklotrase Litovelským Pomoravím na Sluňákov, zde za deště posvačíme a už za trošku lepšího počasí se přesouváme na pískovnu Poděbrady u Olomouce. Zde si v příjemně teplé vodě někteří z nás zaplavou. Potom pokračujeme přes Fort, Křelov, Náklo, Rozvadovice do Litovle. Cestou několikrát zmokneme a po našlapaných 41 km a občasného nepříjemného protivítru jsme přijeli ve zdraví domů. Pomalejší skupinka mladších účastníků po prohlídce Sluňákova (a přečkaného deště) zamířila na Loveckou chatu, tzv. Štougalku. Posilnění dobrým obědem  a regenerací na průlezkách jsme se  lesními a polní cyklotrasou vrátila zpět do Litovle.


St – turistika

Nakládáním zavazadel ráno v 8 hodin před muzeem začal náš středeční program. O půl deváté jsme se vlakem přesunuli do Slatinic. A jako správní turisté s baťůžkem na zádech se vypravili z nádraží pěšky na Malý Kosíř, odtud na rozhlednu Velký Kosíř a z Čech pod Kosířem už auty jsme se přepravili do Bílska. Zde jsme na velkém pozemku našeho trenéra zápasu Tondu Tomiga si postavili stany a přesunuli se na sportovní hřiště. Zopakovali  si základní zápasnické chvaty, postoje….  Po večerním opékání špekáčků jsme už unaveni zalezli do svých spacáků – a už tu bylo ráno.


Čt – sport. hry, zápas

Budíček, rozcvička, snídaně a hurá na hřiště. Dopolední dešťové přeháňky upravili sportovní disciplíny na cvičení „pod stanem“. Zde jsme si potrénovali i trochu postřeh a paměť. Okružní běh po lesních a polních cestách okolo Bílska dala těm starším zabrat. Po obědě (Viktorův kotlíkový guláš) se vyčasilo a workoutové hřiště (shyby na hrazdě vítězily) či hřiště na plážový volejbal bylo naše. Zápas, kotouly, přemety, salta…Mladší účastníci následně ocenili i trampolínu, průlezky, kolotoče, houpačky…. Po večeři táborák, písničky s kytarou, a opět déšť naši večerní idylku ukončil.


Pá – sport. hry, zápas

Ranní budíček, příjemná rozcvička, chutná snídaně (vylepšena palačinkami) a „naše“ hřiště. Pasování, chvaty, základy atletiky.. byly sportovní náplní dopoledne. Po obědě se zbalili věci, vyhodnotilo týdenní cvičení, rozdaly diplomy i památečné kamínky (namalované profi malířkou Maruškou) a odjezd do Litovle.

Realizované za finanční spoluúčasti Města Litovel